Náprava pohybového aparátu - s prvky Chiropraxe

inprov.cz / Novinky / Náprava pohybového aparátu - s prvky Chiropraxe

Lidské tělo je denně zatěžováno asymetricky, a tak se pravidelně stává, že po tomto jednostranném přetížení některých svalových skupin vznikne spasmus, nebo dochází ke zkrácení šlach, které mohou v konečném důsledku způsobit deformaci pohybového aparátu na úrovni kostí. Tím se zároveň brání normální pohyblivosti těla a může se spustit série dalších změn - jako stažení fascií, celková ztuhlost, mizení synoviální tekutiny z kloubních lůžek, otok, bolestivost a pod. Jelikož z míchy vycházejí svazky nervů, které směřují k vnitřním orgánům, může jejich následnou inervací docházet k narušení funkce příslušného orgánu a následným zdravotním problémům.
Chiropraxe je léčebná metoda založená na teorii, že je možné tělo ručním napravováním a manipulací dovést k jeho původní rovnováze, čímž zároveň dochází k podpoření samo léčící schopnosti organismu. Je prokázána propojenost páteře s tělesnými funkcemi a tato manipulace má tak následně vliv na celkové zlepšení zdravotního stavu člověka.
Samotná technika zahrnuje soubor terapeutických hmatů, kterými terapeut ručně posouvá, napravuje, zatlačuje na klouby, vaziva a svaly, čímž se dosáhne pozitivního účinku na nervový systém a žádanou úlevu pro klienta. Manipulační technikou za pomoci pasivního strečinku dochází k odstranění bolesti a navrácení ohebnosti pohybového aparátu.

Více o kurzu